fbpx

Fashion[ View All ]

Ngjyra rozë po bën namin këtë sezon, ato që nuk...

Sesa e bukur mund të jetë roza në trup, e treguan dy yje ndërkombëtare: aktorja me famë botërore Olivia Munn, 38 vjec dhe modelja e njohur Rosie Huntington-Whiteley, 31. Të dyja ato kanë shkëlqyer me këtë ngjyrë ndërsa pozonin në tapetin e kuq të shtruar për Patrick Ta Beauty, në...

14 mënyra se si të stiloni flokët e gjatë!

Jeni mërzitur nga flokët e gjatë por përsëri nuk dëshironi që ti prisni? Atëherë frymëzohuni nga këto 14 stile shumë tē bukura si kaçurrela diskoje, gërsheta apo flokë tē valëzuar.             

Falimenton gjiganti i modës! Cavalli mbyll dyqanet pa asnjë paralajmërim...

Pak pasi njoftoi se po përpiqet të nënshkruajë një marrëveshje me një investitor për të parandaluar falimentimin, Roberto Cavalli ka mbyllur dyqanet e tij në SHBA dhe ka pushuar punonjësit pa asnjë paralajmërim. Marka e njohur e modës me bazë në Firence, e famshme në mbarë botën, ...

Këto ditë, xhaketën xhins mund ta veshësh kështu!

Këto ditë, një xhaketë xhins do të ishte shoqëruesja juaj më e mirë. Investoni në një të tillë, e cila pranon gjithfarëlloj kombinimi. Nëse ju duhen disa ide të reja, ne po ju propozojmë 10 të tilla. Xhaketë xhins dhe: 1. FUSTAN I HOLLË ME PRINTE TË NDRYSHME 2. PULOVËR...

9 raste kur Bella Hadid ka diktuar trendet e modës!

Që prej vitit 2014 që Bella Hadid u shfaq në industrinë e modelingut, ajo u bë fytyra e preferuar e shumë stilstëve, por edhe e kopertinave të ndryshme të revistave. Fytyra e mrekullueshme dhe e mprehtë e Bella Hadid, sytë e bukur që mbartin një shikim të thellë dhe stili...

Teknologji[ View All ]

Tesla rrit distancën që mund të përshkojnë makinat elektrike

Tesla rrit distancën që mund të përshkojnë makinat elektrike

Tesla ka rritur distancën që makinat elektrike Model S dhe Model X mund të përshkojnë me 10% në 600km dhe 520km. Rritja e distancës...
Studenti i kërkon 1 miliard dollarë dëmshpërblim Apple, ja arsyeja

Studenti i kërkon 1 miliard dollarë dëmshpërblim Apple, ja arsyeja

Një student ka paditur kompaninë Apple duke kërkuar dëmshpërblim rreth 1 miliardë dollarë, duke pretenduar se kamerat e saj e arrestuan pa të drejtë....
Kështu hapet airbegu, shikojeni në xhirim të ngadalësuar

Kështu hapet airbegu, shikojeni në xhirim të ngadalësuar

Shumë personave që kanë pësuar aksident me veturë kanë përjetuar hapjen a airbegut, por si hapet airbegu? Airbegu hapet brenda 1/25 të sekondës dhe...

Muzikë[ View All ]

Rita Ora bën shqiponjën në koncertet e saj, tërbohet turma...

Rita Ora nuk ka harruar të bëjë me duar shqiponjën as në Norvegji. Gjatë ditës së djeshme këngëtarja ka vazhduar turneun e saj në Evropë, ‘Phoenix’ dhe radha ka qenë e Norvegjisë për të ndjekur yllin duke performuar. E gjatë koncertit në Oslo, Rita shihet në një moment, kur i...

Binjaket “çmendin” jurinë e “The Voice of Italy” me këngën...

Një performancë e shkëlqyer e dy binjakeve shqiptare gjatë audicioneve të fshehta ka bërë që juria e “The Voice of Itali” t’i kthej karriget e mahnitur. Dy vajzat me origjine shqiptare, Serena dhe Ina Sinani kishin zgjedhur të performojnë këngën e Era Istrefit dhe Ledri Vulës, “...

I dashuri i Dua Lipës zbulon një sekret!

Të gjithë i njohim si një ndër çiftet më të bukur dhe më të përfolur të showbizit në mbarë botën. Dua Lipa është një këngëtare me famë botërore, me një karrierë shumë të suksesshme në muzikë dhe jo më kot numëron një numër të madh çmimesh të fituara.   Prej...

Eleni Foureira publikon klipin me yllin BOTËROR dhe kënga do...

Eleni Foureira ka publikuar projektin e ri, në duet me reperin e famshëm Snoop Dogg dhe KAAN. Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Eleni Foureira ka lançuar këngën e re me titull “Sirens”. Këtë projekt ajo e solli në bashkëpunim me Snoop Dogg dhe Kaan, ku edhe shoqëruan edhe me videok...

Këngëtarja shqiptare po sjell këngë me Snoop Dog

Mund të ju duket e pabesueshme por këngëtarja shqiptare do të vijë në një bashkëpunim me reperin e njohur amerikan Snoop Dog. Bëhet fjalë për Eleni Foureira, për të cilën mediat greke kanë bërë me dije se këta dy artist së shpejti sjellin këngën e re me titull “Sirens”. “S...

Lifestyle[ View All ]

Gjashtë arsye pse çokollata zvicerane është kaq e famshme

Kur përmendet Zvicra, nuk ka si të të mos shkojë mendja edhe te çokollatat, produkt i cili e bëri edhe më të njohur shtetin zviceran. Por si arritën industritë e çokollatës në vendin alpin të kenë një suk...

Mos-ngrënia e mëngjesit ju shton rrezikun e vdekjes nga këto...

Një studim i fundit ka treguar se mos ngrënia e ...

Si ta hiqni dëshirën për të ngrënë gjëra me yndyrë

Kjo dietë do të rezultojë si më e shëndetshmj...

Këto emocione në mënyrë të pashmangshme zbulojnë depresionin

Çdo ditë ne ballafaqohemi me situata të panumë...

Ushqimet që ju heqin kilogramët e tepërt

Njihuni me tre shenjat më të vetmuara të horoskopit, këto...

Disa njerëz janë më të shoqërueshëm se disa ...

10 gjërat që bëjnë njerëzit me një shpirt të madh

Shumica prej nesh tentojnë të zemërohen menjëh...

Sport[ View All ]

Rashica si Messi: Merr topin në mesin e fushës dhe...

Milot Rashica ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm për Werder Bremenin, duke shënuar një herë dhe duke asistuar një herë tjetër për rezultatin 2:2 kundër Bayern Munichut, transmeton Koha. Ylli i ekipi...

Prestigjiozja “ESPN” artikull për Kosovën: ‘’Brazili i Ballkanit …..’

Rrjeti amerikan “ESPN”, e cila njihet për rep...

Bayern Munich ka nisur revolucionin në ekip, 70 milionë euro...

Bayern Munich ka nisur një revolucion në ekip. K...
Skip to toolbar