Sanchez dhe Ozil me kërkesa të reja!

Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil kanë bashkuar forcat që të përpiqen të shtrydhin mega marrëveshjet nga Arsenali.

Dy yjet më të mëdhenj të Gunners po hyjnë në vitin e fundit të kontratave të tyre, dhe të dy duan më shumë se 350,000 funte në javë për të bërë një angazhim të mëtejshëm, njofton Klan Kosova.

Kjo do të jetë një nga sfidat e para të mëdha për Arsene Wenger për të adresuar, pas konfirmimit se ai ka nënshkruar për dy vjet të tjerë në krye të Emirateve.

Të dy lojtarët aktualisht fitojnë £140,000 në javë dhe besohet se kanë mbajtur një sy të ngushtë në negociatat e tjetrit.

Sulmuesi Sanchez, 28 vjeçar, i ka treguar klubit se do të qëndrojë për 12 muajt e fundit, edhe pse Bayern Munich dhe Manchester City janë të etur për të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *