Së shpejti vendoset për Griezmann

Sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezmann, i cili është shënjestër e Manchester United, ka thënë se e ardhmja e tij “do të vendoset së shpejti”.

Në muajt e fundit, raportet kanë pohuar se United janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e lirimit prej 100 milionë eurosh të Griezmann-it, njofton Klan Kosova.

Ndërkaq të martën, radioja spanjolle Cope njoftoi se Griezmann kishte kërkuar që hierarkia e Atletico të lejojë të largohej për United, me një veprim që do të sanksionohej nëse klauzola blerëse të ishte paguar pak nga pak.

Megjithatë, një burim i lartë nga Atletico i tha ESPN-së të mërkurën se as sulmuesi, as asnjëri nga klubi i tij nuk u kishte thënë trajnerëve për të ardhmen e tij.

Burimi tha se askush në klub nuk kishte ndonjë dijeni për Griezmann që donte një lëvizje kudo.

Por, më vonë të mërkurën, emisioni televiziv spanjoll “Minuto0” shfaqi një intervistë në të cilën francezi ndërkombëtar Griezmann, 26 vjeç, ngriti mundësinë e një lëvizjeje dhe tha se bisedat midis përfaqësuesve të tij dhe Atleticos janë duke vazhduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *