Prodhohet laptopi më i hollë në botë

Kompania Asus sapo ka prezantuar laptopin të quajtur ‘ZenBook Flip S’ , i cili është laptopi më i hollë në botë.

Laptopi është vetëm 10.9 mm dhe do të dalë në shitje këtë vit duke filluar nga 1.099 dollarë. Ekrani i tij është 14 inch dhe është shumë i lehtë pasi peshon 1.1 kg.
Ai ka një ekran me prekje dhe do të jetë në dispozicion në shumë modele të ndryshme.Trashësia e tij është vetëm 10,9 milimetra, derisa njëri nga konkurrentët e tij modeli HP Spectre x360 është 13,8 milimetra, ndërsa te modeli i Apple MacBook Air ky dimension është 17 milimetra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *