8 këshilla bukurie nga Jackie Kennedy

Ndonëse kanë kaluar më shumë se 50 vjet që kur Jackie Kennedy ishte zonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ajo mbetet ende një nga ikonat e stilit, më të nderuara të të gjitha kohërave. Më poshtë do të lexoni 8 mësime bukurie nga vetë ajo!

Përdorni sapunë apo produkte kozmetike nga Deti i Vdekur.
Të pasura me minerale si kalcium, kalium, magnez , produktet nga Deti i Vdekur janë thjesht idelae për çdo tip lëkure.

Zgjedhni një parfum që t’ju identifikojë
Aroma e preferuar e zonjës Kennedy, ishte Krigler, një firmë luksoze parfumesh franceze e themeluar në vitin 1879.

Kujdesuni për vetullat
Vetullat duhet të jenë të harkuara e me formë edhe nëse s’i keni. Këtë gjë duhet ta arrini me pluhurat e vetullave apo laps gjithnjë pa e tepruar.

Investoni në kremrat e fytyrës
Për të mbrojtur lëkurën nga dëmtimi i radikaleve të lira dhe stresit oksidues duhet ta mbani lëkurën gjithnjë të hidratuar!

Trajtojeni buzëkuqin si aksesorin tuaj më të çmuar

Përdorni vaj për të mbrojtur majat e flokëve tuaj.

Mos harroni se ndonjëherë, sa më pak aq më mirë !!

 

Burimi http://www.living.al/stil/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *