Partizani me sytë nga Krasniqi, Xhixhiua mund të jetë surpriza në Bullgari

Partizani me sytë nga Krasniqi, Xhixhiua mund të jetë surpriza në Bullgari

Mbrojtësi nuk ka luajtur për arsye dëmtimi në ndeshjen e parë. Kamerunasi mund të jetë “asi” nën mëngë i Starovës

Ndeshja e kthimit në Bullgari do të ndryshojë edhe formacionin e të kuqve. “Demat” do të shkojnë në Bullgari për një rezultat pozitiv dhe normalisht që priten edhe ndryshe në formacionin titullar, pasi sfida e parë çaloi jo pak. Stafi teknik pret rikthimin e mbrojtësit Gëzim Krasniqi, pasi nuk ishte në dispozicionin e trajnerit Starova në sfidën e parë.

KRASNIQI – Mbrojtësi ka pasur një problem në kavilje dhe në sfidën e parë qëndroi 90-minuta në stol. Shtatlarti duket se e ka lënë pas dëmtimin tashmë dhe me shumë mundësi do të jetë gati për ndeshjen e dytë. Starova e pret me shumë dëshirë rikthimin e Krasniqit, pasi në sfidën e parë qendra shfaqi pasiguri të mëdha. Atanda dhe Ibrahimi nuk arritën të përshtateshin dhe nigeriani i vuri vulën me gabimin e fundit. Rikthimi i kavajasit do të sillte më shumë qëndrueshmëri në mbrojtje.

XHIXHIUA – Kameruansi u aktivizua në pjesën e dytë nga trajneri Starova dhe dha disa shkëndija të mira, të paktën kishte dëshirë. Mesfushori qëndroi pas Sukaj dhe u mundua të merrte disa inkursione në ndeshjen e parë. Në atë pozicion ishte menduar fillimisht Mentor Mazrekaj, por kosovari ishte në një ditë të keqe dhe detyroi trajnerit Starova të ndryshonte skemën e lojës. Duke parë edhe paraqitjen e dobët dhe formë e keqe të Mazrekajt, Starova mund të surprizojë duke futur në formacion Xhixhiuan, afrimin e merkatos së fundit.  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *