DRAKE bën shfaqje të befasueshme në Canada 150 koncertin, në Toronto

DRAKE bën shfaqje të befasueshme në Canada 150 koncertin, në Toronto

Reperi kanadez Drake, pati një paraqitje surprizuese në festimet e Ditëve Kanadeze në vendlindjen e tij në Toronto, mbrëmjen e së dielës.

Drake mori skenën në Nathan Phillips Square gjatë një koncerti të hapur, duke festuar përvjetorin e 150-të, të Kanadasë. Koncerti kishte premtuar disa këngëtarë tjerë nga labeli i regjistrimit të Drake, por fituesi i tre Grammy Çmimeve nuk pritej të performojë.

Drake doli në skenë përafërsisht në orën 22:00, për një paraqitje 10 minutëshe, e cila më pas çoi drejt një skenari të planifikuar me fishekzjarrë.

“Jam thjesht shumë i lumtur të vij nga një vend, në të cilin ne në të vërtetë e duam njëri-tjetrin. Kam qenë shumë mirënjohës,” – Drake i ka thënë publikut.

Reperi i lindur në Toronto veshi një bluzë të bardhë me logon ikonike të Rolling Stones, “gjuha dhe buzët”, megjithëse gjuha ishte e ndryshuar që t’i ngjasojë flamurit kanadez.

Më shumë se 50.000 njerëz ishin të pranishëm në Nathan Phillips Square për këtë performancë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *