Antoine Griezmann braktiset nga menaxheri i tij

Antoine Griezmann braktiset nga menaxheri i tij

Antoine Griezmann braktiset nga menaxheri i tij. Ishte pikërisht francezi zgjedhja e parë e Man.United dhe  jo Romelu Lukaku, madje “Djajtë e Kuq” ishin të gatshëm të paguanin cdo lloj shifre vetëm për ta pasu sulmuesin në radhët e skuadrës. Në fakt, destinacioni drejt United, shihej me sy të mirë edhe nga ana e Griezmann, por ajo cka e bëri atë të ndryshoje mendje ishte vendimi nga ana e Fifa-s, bllokimi i merkatos për Atleticon e Madridit. Francezi pas këtij momenti vendosi të mos i braktiste Los Colchoneros, të vazhdonte të jepte konrtibutin e tij, deri në një moment të dytë  kur pezullimi të ketë përfunduar. Ky vendim pati në një farë mënyre dhe pasoja për 26-vjecarin.

Eric Olhats, menaxhari i futbollistit prej gati 12 vitesh, ka shkëputur bashkëpunimin  e tij me sulmuesin.
Është vetë Olhats ai që e ka konfirmuar një lajm të tillë. Ai deklaroi se e ka falenderuar lojtarin për bashkëpunimin që kanë pasur këto vite, por vendimi i Griezmann nuk ishte i drejtë, sipas Olhats. Menaxhari e ka zbuluar 26-vjecarin që në moshën 14-vjecarë, në ekipin e të rinjve të Montepellier, më pas e solli atë tek Real Sociedad. Pas 12 vitesh bashkëpunim, marrëdhënia mes tyre ndërpritet.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *