Lojtarët e Shkëndisë gati për lojën në Strumicë!

Lojtarët e Shkëndisë gati për lojën në Strumicë!

Ekipi tetovar KF Shkëndija sot ka vazhduar stërvitjet përgaditore, sot skuadra  është zhvendosur në Strumicë ku dhe do të zhvillojnë përgatitjet e fundit para sfidës së parë të raundit të dytë të eliminatoreve të UEFA Europa League përballë HJK Helsinkit të Finlandës.

“Në ekip mbizotëron atmosferë pozitive, ndërsa gëzon bilansi shëndetësor pasi gjithë futbollistët janë shëndosh dhe në shërbim të stafit teknik.Ndeshja Shkëndija-HJK Helsinki luhet të enjten nga ora 18:00”, njoftojnë përfaqsuesit e Klubit.

Sot trajneri Osmani dhe kapiteni Hasani u paraqiten para mediave në konferencën zyrtare për shtyp, ku edhe shfaqën detajet rreth lojës së nesërme.

Video nga press-konferenca e KF Shkëndijës para ndeshjes me HJK

Press para ndeshjes me HJK

تم نشره بواسطة ‏‎KF Shkëndija‎‏ في 12 يوليو، 2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *