Gjiganti botëror i industrisë së guidave turistike promovon bregdetin shqiptar

Gjiganti botëror i industrisë së guidave turistike promovon bregdetin shqiptar

Gjiganti botëror i industrisë së guidave turistike dhe udhëtimit ‘Lonely Planet’ ia ka dedikuar një video me përshkrime dhe pamje të mrekullueshme bregdetit shqiptar.

Këtë video e ka shpërndarë edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili shprehet i lumtur për këtë promovim që po i bëhet vendit tonë.

“Mirëmëngjes dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë video dedikuar bregdetit tonë të mrekullueshëm, publikuar nga gjigandi botëror i industrisë së guidave turistike dhe udhëtimit, Lonely Planet”, ka shkruar Rama në Facebook.

Discover Albania's hidden beaches

Albania boasts a coast every bit as sun-soaked and dazzlingly beautiful as its Greek neighbour…

تم نشره بواسطة ‏‎Lonely Planet‎‏ في 12 يوليو، 2017

Burimi:Kult Plus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *