Kuqezinjtë në prag të raundit të tretë

Sot në Helsinki të Finlandës u luajt loja kualifikuese për  raundin e tretë mes Klubit Futbollistik Shkëndija dhe HJK Helsinkit.

Nikoqirët nuk arritën ti marrin pikët për kualifikim, sepse Kuqezjnjtë arritën të përfundojnë lojën me rezultatin 1 – 1 me golin e shënuar nga Ivan Celikovoc nē minutën e 70-të. Nesër kuqezinjtë do kthehen në Maqedoni ku do përgatiten për lojën e ardhëshme.

Falë fitores 3-1 në ndeshjen në Strumnicë, Shkëndija shkon në raundin e tretë.Pas kësaj, Shkëndija në rrethin e ardhshëm do të takohet me fituesin mes lituanezëve të Trakait dhe Norrkopingut të Suedisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *