Coldplay fton Dua Lipën në turneun e tyre

Dua Lipa është një ndër këngëtarët shqiptare më të suksesshme të momentit në arenën ndërkombëtare.

Para tre javëve solli këngën më të re të titulluar “New Rules”, e cila po arrin suksese duke u parë deri më tani mbi 47 milionë herë në YouTube.

Por, jo vetëm kjo këngë i ka sjellë suksese Dua-s, pasi që së fundi ajo ka marrë një ftesë prej bendit të mirënjohur britanik të rokut “Coldplay”.

“Jam shumë e emocionuar t’u njoftoj se do t’i bashkohem turneut të Coldplay në Brazil dhe Argjentinë gjatë muajit nëntor! Shihemi atje”, ka njoftuar Dua.

Ndryshe, këngëtarja ditë më parë ka publikuar edhe datat e koncerteve që do t’i mbajë anembanë Anglisë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *