Samsung edhe me një model të palueshëm me 6GB RAM?

Sipas një burimi të bazuar në Kinë, telefoni tjetër i palueshëm i Samsung do të mundësohet nga Snapdragon 835 SoC. Burimi – i cili vjen me emrin @mmddj_china në Twitter – tha gjithashtu se pajisja do të vijë me 6GB RAM dhe 64GB hapësirë magazinimi.

Ky informacion (sidomos rreth SoC dhe RAM) nuk është në linjë me atë që TENAA kishte treguar në maj. Lista e pajisjes në faqen e internetit të agjencisë kineze kishte zbuluar një procesor Snapdragon 821AB dhe 4GB RAM në vend.

Specifika të tjera të rëndësishme që u zbuluan nga autoriteti i certifikimit përfshijnë hapësirën ruajtëse prej 64GB, ekranet 4.2 “1080p, kombinimin e kamerës 12MP / 5MP, baterinë 2.300mAh dhe Android 6.0 Marshmallow. Raportet thonë se telefoni do të mbajë një çmim prej rreth 2.000 dollarë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *