Gjashtë lojtarët që Barcelona po i përcjell për zëvendësim të Neymar-it

Gjashtë lojtarët që Barcelona po i përcjell për zëvendësim të Neymar-it

Neymar është rrugës për në  Paris Saint-Germain, ndërsa Barcelona ka filluar të kërkojë zëvendësues për të. 

 

Klubi katalunas është duke kërkuar një emër që t’i bashkohet në sulm Lionel Messit dhe Luis Suarezit.

Edhe pse këtë verë ishin prioritet një mbrojtës dhe një mesfushor dhe u kërkuan me ngulm Ander Herrera dhe Hector Bellerin, klubi dështoi t’i blejë.

Tani lojtari që po kërkohet është sulmues i krahut, ndërsa Metro ka zbuluar gjashtë emrat që mund të ndiqen në këto ditë.

Neymar do të kalojë për 222 milionë euro te PSG dhe Barcelona do të ketë mjaftë të ardhura për ta siguruar pasardhësin. /Telegrafi/

Philippe Coutinho
Mesut Ozil
Ousmane Dembele
Angel Di Maria
Eden Hazard
Kylian Mbappe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *