Ҫuditërisht, vendi i parë nuk u mor nga asnjë pjesëtare e familjes Kardashian apo Hadid, duke na surprizuar kështu me emrin e Emily Ratajkowski-t në krye të listës. Në vend të dytë dhe të tretë pozicionohen Chiara Ferragni dhe Candice Swanepoel, ndërsa përsa i përket llogarive personale të markave më të njohura të modës, në listë ia dolën të jenë vetëm Dior, D&G, Luois Vuitton dhe Christian Louboutin. Edhe pse firmat më në zë të momentit kanë më shumë ndjekës, modelet dhe blogeret kanë qenë ato më të klikuarat për sa i përket InstaStory-t. Më poshtë, do të gjeni listën e plotë të publikuar nga Instagram:

Image result for Emily RatajkowskiImage result for Chiara Ferragni

Image result for Candice Swanepoel

 1. Emily Ratajkowski
 2. Chiara Ferragni
 3. Candice Swanepoel
 4. Hailey Baldwin
 5. Cara Delevingne
 6. Adriana Lima
 7. Victoria Beckham
 8. Miranda Kerr
 9. Gigi Hadid
 10. Dior
 11. Dolce & Gabbana
 12. Kendall Jenner
 13. Gisele Bundchen
 14. Louis Vuitton
 15. ChristianLouboutin                                                                                       \revistabordo