Mësohen 5 rivalët e Shkëdijës për play-off

Mësohen 5 rivalët e Shkëdijës për play-off

Shkëndija sot në shortin që do të hidhet në Nyon të Zvicrës do të mësojë kundërshtarin me të cilin do të përballet në play offin e UEFA Europa League. Si zakonisht paraprakisht caktohet grupi me kundërshtarët e mundshëm dhe “kuqezinjtë” tani më dijnë emrat e 5 rivalëve me të cilët mund të luajë. Milani i Italisë është rivali më atraktiv, ndërsa Dinamo Kievi gjithashtu është emër i madh i futbollit Europian. Krasnodari i Rusisë, Club Brugge nga Belgjika dhe Austria e Vienës janë gjithashtu ekipet me të cilat mund të shortohemi sot pas orës 13:00. / KF Shkendija/

Group 1
Seeded
AC Milan (ITA) 47.666
Dynamo Kyiv (UKR) 67.526*
Krasnodar (RUS) 32.106
Club Brugge (BEL) 39.480*
Austria Wien (AUT) 17.070

Unseeded
Marítimo (POR) 14.866
Crvena zvezda (SRB) 7.325
AEK Athens (GRE) 6.580*
Osijek (CRO) 5.550
Shkëndija (MKD) 3.375

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *