Video që tregon tmerrin e qytetarëve dhe turistëve në Itali, prej tërmetit shkatërrues

Video që tregon tmerrin e qytetarëve dhe turistëve në Itali, prej tërmetit shkatërrues

Një tërmet i përmasave të mëdha ka rënë mbrëmjen e sotme në Ishullin Iskia të Italisë.
Mediat Italiane raportojnë për shumë të plagosur dhe të zhdukur, transmeton dritare.net.
Mësohet se Kisha e Purgatorit është shkatërruar plotësisht, dhe shumë hotele janë të izoluara. Tërmeti mësohet të ketë qenë 3.6 ballë.
Mediat italiane raportojnë se të plagosur ka gjithashtu edhe në ndërtesën e Bashkisë Casamiccola.
Qindra qytetarë dhe turistë kanë dalë në rrugë të frikësuar, ndërkohë ekipet e emergjencës janë në vendngjarje.

/ dritare.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *