Huawei jep detajet zyrtare rreth Mate 10, lansohet më 16 tetor

Huawei jep detajet zyrtare rreth Mate 10, lansohet më 16 tetor

Muajin e kaluar, krijuesi kinez i telefonave Huawei shfaqi një imazh të ri duke zbuluar 16 tetorin si datën e lansimit për një telefon të ardhshëm.

Ndërsa nuk ishte e vështirë të mendosh se kompania është duke promovuar Mate 10, një raport i fundit zbuloi emrin e pajisjes, datën e nisjes, si dhe vendndodhjen e ngjarjes.

Tani kompania vetë ka konfirmuar zyrtarisht të gjitha detajet kyçe për Mate 10.

Cicërrima gjithashtu zyrtarisht konfirmon se seria Mate 10 do të mundësohet nga Kirin 970 SoC, e cila u njoftua këtë fundjavë.

Huawei tashmë ka konfirmuar se Mate 10 do të vijë me një ekran të plotë, i cili thuhet se është 6 inç në madhësi. Telefoni pritet gjithashtu të zhvillojë një sistem të dyfishtë të kameras me markën Lecia.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *