Ferrari projekton të ashtëquajturën “bishë” të së ardhmes

Ferrari projekton të ashtëquajturën “bishë” të së ardhmes

Alex Imnadze Baldini quhet dizajnuesi nga Torino që ka projektuar Ferrarin e së ardhmes.

Baldini ka pasur bashkëpunime me kompani të njohura si: Alfa Romeo, Bertone dhe Fordin, ndërsa tashmë ka projektuar këtë “bishë” të vërtetë, shkruan “Tuttosport”.

“Ferrari P3” pritet të ketë një motor V12 me 420 kuaj-fuqi. (b.an)

Burimi : / Javanews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *