Princi Harry dhe Meghan Markle do bëjnë paraqitjen e tyre të parë zyrtare si çift në Lojërat ‘Invictus’

Princi Harry dhe Meghan Markle do bëjnë paraqitjen e tyre të parë zyrtare si çift në Lojërat ‘Invictus’

Princi Harry dhe e dashura e tij, Meghan Markle, pritet të bëjnë shfaqjen e tyre të parë zyrtare publike në Lojërat Invictus, në Toronto në ditët e fundit të këtij muaji.

Romanca e tyre besohet se më në fund do të bëhet publike në ndeshjet e Invictus më 23 shtator, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Lojërat e Invictus, të cilat paraqesin shërbyesit e lënduar dhe me aftësi të kufizuara, janë projekti i pasionit të Princit Harry dhe Torontos, qyteti ku filmi “Suits: është filmuar – njëherësh është shtëpia e adoptuar e zonjës Markle.

Më pas mendohet se ajo mund të kalojë më shumë kohë në Londër me Princin, një mbretëror që punon me kohë të plotë.

Ajo është tashmë një mysafire e rregullt në lagjet e tij dhe është në kushte të mira me fqinjët e tyre, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit.

Ajo dhe Harry aktualisht qëndrojnë në Nottingham Cottage, një shtëpi me dy dhoma gjumi në oborrin e pallatit.

Ylli i “Suits” ka përmbushur kushtet e saj të ardhshme, për të qenë e duhura për Princin e Uellsit.

Është e kuptueshme që Pallati i Kensingtonit ka luajtur një rol kyç në reduktimin e angazhimeve të publikut të aktores në kostumet ligjore të dramës televizive, një pastrim të qartë të kuvertës dhe një pjesë e asaj që disa po e quajnë ‘Princesha e Operacionit’.

DailyMail të dielën ka mësuar se ata kanë bllokuar një njoftim zyrtar që Harry dhe Zonjusha Markle do të bënin një shfaqje publike së bashku, duke u frikësuar se do ta errësonte 20 vjetorin e vdekjes së Princeshës Diana.

Harry, së bashku me vëllanë e tij Princin Uilliam, kanë qenë dy figura për një verë të kujtimit kombëtar dhe festimin e trashëgimisë së nënës së tij.

Ndërkohë, takimi i zonjës Markle me Charlesin dhe Camillan, ka gjithashtu një rëndësi të veçantë për romancën e saj me Harryn.

‘Babai i Harryt është i prirur që ai të vendosë gjithçka dhe të jetë i lumtur’, thotë një burim. “Të dy Charles dhe Camilla kuptohen se kanë shprehur pikëpamjet e tyre nga mbrapa, si të etur për Harryn, që duhet të ketë hapësirën e tij për të marrë vendimin e tij.

Një burim tjetër i brendshëm i pallatit tha: ‘Harry ishte nervoz për të futur Meghan tek ata, sepse ai nuk donte që njerëzit të hidheshin në përfundime për dikë për të cilin u kujdes thellësisht.

“Ai donte ta shqyrtonte nëse Meghan do të kishte një vend të përhershëm në jetën e tij.”

Meghan tashmë është shoqe me kushërirën e Harry-it, Princeshë Eugenie dhe ka krijuar marrëdhënie të ngrohta me ata që janë më afër tij, siç është babai i tij i dytë Mark Dyer, një ish-uniformë për Princin Charles, i cili e ka udhëzuar Harry-in që nga fëmijëria.

I njëjti burim thotë se Protokolli Mbretëror e bën të pamundur që Meghan të takohet me Mbretëreshën deri në njoftimin zyrtar të angazhimit.

Shfaqja e saj në kopertinën e revistës “Venity Fair”, për të promovuar episodin e 100-të të “Suits” ishte sanksionuar nga Princi Harry dhe Pallati i Kensingtonit, por thuhet se është përshëndetur me befasi dhe tronditje nga Pallati i Buckinghamit.

Kishte gjithashtu një fotografi në të cilën ajo ishte fotografuar në një fustan të bardhë dhe me tafet, një jehonë intriguese të një portreti të famshëm të Dornonit, veshur nga Diana në një mbrëmje zbavitëse.

Zonjusha Markle i tha Vanity Fair: ‘Ne jemi një çift. Ne jemi në dashuri. Unë jam i sigurt se do të ketë një kohë kur ne duhet të dalim përpara dhe të paraqesim veten tonë dhe të kemi histori për të treguar, por shpresoj se çka do të kuptojnë njerëzit është se kjo është koha jonë.

“Kjo është për ne. Është pjesë e asaj që e bën atë kaq të veçantë, se është vetëm e jona. Por ne jemi të lumtur. Personalisht, unë e dua një histori të madhe dashurie”, ka thënë ajo.

Natyra relativisht intime e komenteve, e kombinuar me faktin se intervista ishte të reklamonte një shfaqje televizive, mendohet të ketë shkaktuar shqetësim tek mbretërorët e lartë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *