Suksesi i “New Rules” nuk ka të ndalur, Dua Lipa arrin 200 milionë shikime në YouTube

Suksesi i “New Rules” nuk ka të ndalur, Dua Lipa arrin 200 milionë shikime në YouTube

Këngëtarja Dua Lipa këtë vit ka qenë pa diskutim një ndër emrat më të suksesshëm në botën e muzikës.

Kënga e saj e fundit “New Rules është pritur shumë mirë nga publiku që në momentet e para të publikimit.

Shumë shpejt, kjo këngë siguroi milionat e parë, si dhe filloi të renditet e para në shumë prej top listave të para në Britaninë e Madhe, dhe më pas edhe në SHBA.

Tani, dy muaj pas publikimit, kënga ka arritur të grumbullojë mbi 200 milionë klikime në kanalin YouTube.

E lumtur për këtë arritje, Dua vendosi që gëzimin ta ndajë me fansat përmes një statusi të publikuar në rrjetin social Twitter.

“200 milionë!!!”, ka shkruar e lumtur këngëtarja kosovare. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *