Ja kur nis shitja e iPhone 8 dhe iPhone X

Ja kur nis shitja e iPhone 8 dhe iPhone X

Dje është bërë prezantimi i modelit të ri të iPhone, që vjen pikërisht 10 vite pasi është krijuar kompania Apple.

Tim Cook, që është drejtori i Apple pasi Steve Jobs ndërroi jetë, doli në skenë për të treguar të rejat që do vijnë.

Ai foli për iPhone 8, iPhone 8 plus, iPhone X, orën Apple dhe televiziorin Apple. Të gjitha do të dalin në shitje brenda pak muajve.

Celularët iPhone do jenë në treg që nga 3 nëntori për 699-799 dollarë. Ora Apple do jetë në shitje nga 19 shtatori për 329 dollarë duke mbajtur vendin e parë të orëve në botë, duke kaluar Rolex.

Ndërsa televizorët do kenë një kosto nga 179-199 dollarë që nga 22 shtatori.

/lajmifundit/BonZo/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *