Të bukura dhe nën shi, ja si duken deputetet e reja të Kuvendit të Shqipërisë

Të bukura dhe nën shi, ja si duken deputetet e reja të Kuvendit të Shqipërisë

Pas një periudhe pushimesh, Kuvendi i Shqipërisë ka hapur dyert dhe ka mikpritur të 140 deputetët e rinj të përzgjedhur nga rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit. Si gjithmonë prania femërore në Kuvend i ka dhënë një hijeshi këtij të fundit. Ka qenë objekti i fotografit Agim Rama, i cili mëngjesin e sotëm ka fotografuar disa momente nga parakalimi i tyre. Edhe pse janë detyruar t’i drejtohen sallave të godinës me çadra në duar, deputetet e reja të Parlamentit Shqiptar duken më të fisme se kurrë.

Grida Duma

grida

Elisa Spiropali

elisa

Nora Malaj dhe Elona Gjebrea

nora

goca

Antoneta Dhima

fieri

Mimi Kodheli, Eglantina Gjermeni dhe Milva Ekonomi

milva

Evis Kushi

nuk

\living.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *