Dua Lipa konfirmon turneun botëror me Bruno Mars dhe Coldplay

Dua Lipa konfirmon turneun botëror me Bruno Mars dhe Coldplay

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, ka publikuar datat e turneut të saj botëror.

Bukuroshja ka publikuar datat e turneut me koncerte të cilat do të realizohen shumë në muajt në vijim në të gjitha shtetet më të mëdha në SHBA, Evropë dhe Australi.

Dua pritet të performojë në tetor në Evropë, kurse shqiptarët do të kenë rastin ta dëgjojnë atë në Hamburg më 27 tetor.

Ajo do të performojë për tri ditë edhe në Amerikën Latine, teksa agjenda e saj e ngjeshur do të realizohet me top artistë.

Ajo do të jetë e shoqëruar nga Bruno Mars ashtu sikurse top grupi, Coldplay.

Ky është një tjetër rezultat i suksesit të jashtëzakonshëm të Duas me projektin “New Rules”. /Telegrafi/

GOING ON TOUR FOR THE REST OF MY LIFE. COME SEE ME PLEASE. DUALIPA.COM/LIVE

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *