Parashikimi javor nga Meri Shehu: Ndikimet e hënës së re në virgjëreshë

Parashikimi javor nga Meri Shehu: Ndikimet e hënës së re në virgjëreshë

Duke u afruar me hënën e re që ndodhet në datën 20 shtator dhe në gradën 28 të virgjëreshës, do futemi në një cikël të ri veprimtarie. Çdo hënë e re është një shpresë dhe ngacmim i ri, por hapat duhet të jenë gjithsesi të kujdesshëm dhe të programuar. Pritet një cikël I ri ku nuk do të mungojnë ankthet. Çdo hënë e re është një fillim I ri…
Mesazhi I kësaj hëne është që do arrini të gjeni fuqitë për t’u ngritur pas periudhave të krizës. Do ketë mosëmarrveshje dhe periudha të vështira në çdo lloj bashkëpunimi. Nuk duhet të bëheni shumë ëndërrimtar sepse do t’iu çojnë drejt një rruge të paqartë.

Dashi: do merret me një veprimtari të re por kujdes nga mashtrimet apo premtimet e shumta.
Demi: do fillojë një lidhje të re në jetën personale por edhe nje veprimtari të re në biznes apo art.
Binjakët: do hartojnë plane të reja në karrierë e familje dhe do udhëtojnë e do përmirsojnë kontaktet e tyre.
Gaforrja: do ketë udhëtime, lajme e strategji të reja. Një njohje e re u ndryshon planet.
Luani: do shohë përmirësimin në fushën ekonomike dhe filime të reja në jetën sentimentale.
Virgjeresha: do të mbyll një cikël të lodhshëm në jetën e saj dhe do hapet një mundësi e re.
Peshorja: do çlirohet shpirtërisht nga bllokimet dhe fobitë apo nga kundështaret e pengesat.
Akrepi: do ketë kurajon të ketë synime më të qarta dhe më të zgjeruara si aktivitete dhe kontakte.
Shigjetari: do fillojë një punë të re, do ketë një periudhë të rëndësishme në jetën personale.
Bricjapi: do ketë jetë sociale dhe qelllime të reja duke u ngritur dhe vleresuar më shumë në sy të të tjerëve. Dalje, njohje, argetime…
Ujori: do fillojë një periudhë me prurje të mira ekonomike e shpirtërore.
Peshqit: do të jenë në kërkim të punëve dhe bashkëpunimeve por pak më shume se duhet idealist e ëndërrues./living.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *