Pas një vere të suksesshme duke promovuar hitin “Your Song”, pushimesh në Xhamajka dhe imazh i kompanive të rëndësishme “Rimmel London” e “Tezenis” këngëtarja e Pop-it Rita Ora godet sërish!

Siç na e kishte paralajmëruar, artistja kishte realizuar një bashkëpunim me Aviici-n dhe po xhironte videoklipin e këngës. Klipi “Lonely together” është publikuar ditën e djeshme dhe është një këngë mjaft ritmike në të cilën Rita shkëlqen e veshur me të kuqe. Ajo na ka treguar se edhe pse prej pak ditësh, kënga është në ngjitje të klasifikimeve muzikore në Britani dhe ndodhet e pozicionuar në vendin e katërt! /bordo.al/