“Ikën të gjithë”, aktori i humorit tregon arsyen që shtyu 12 aktorët e Portokallisë të largoheshin nga spektakli

“Ikën të gjithë”, aktori i humorit tregon arsyen që shtyu 12 aktorët e Portokallisë të largoheshin nga spektakli

Ikën të gjithë…
A i mbani mend keto aktore te talentuar, qe shperthyen ne fillimet e nje epoke te re te humorit ne kete vend? Sa shume pune, sa shume mund per te ngritur ne kembe nje spektakel dhe per te marre gjithe dashamiresine e publikut, te cilin e kemi vleresuesin me te sinqerte ne kete jete. Shikojini me vemendje, disa u larguan nga pakenaqesia, disa u hoqen me arrogance. Nuk me vjen aspak mire per kete qe do them, por tashme tabloja eshte e qarte, iken te gjithe. Po ta vini re, nga e gjithe trupa e pare e atij spektakli nuk ka mbetur me asnjeri aty, me perjashtim te mikut tim Marin Orhanasi (qe i uroj suksese ne vazhdim). Por pyetja eshte: pse? Gjithmone ka patur nje tendence nga ana e regjisorit aktual dhe njerezve rreth tij, per te bere me faj aktoret e larguar, duke i quajtur mosmirenjohes, te paafte, te deshtuar apo me lloj lloj epitetesh. Por pyetja qe shtroj une sot eshte: te gjithe ne qe ikem paskemi faj dhe ky zoteria qenka i kulluar? Te gjithe aktoret paskan qene njerez te keqij dhe regjisori paska qene engjelli mbi toke? Ne ishim te paaftet ketu, apo ky ishte i paafte ta mbante trupen te bashkuar? Besoj se u sqaruam me ne fund. Hajt tung.
P.s. I kerkoj ndjese kolegeve ne foto, qe e kam bere kete shkrim pa lejen e secilit, por nuk rrija dot pa e thene..!
Julian Deda
Fill pas këtij statusi të aktorit të humorit Julian Deda, qindra njerëz kanë komentuar e për të gjithë ata që e kanë keqkuptuar Juli sërish ka zgjedhur të mos heshtë por të shpjegojë atë ç’ka dashur të thotë. Ai shprehet se askush nuk u largua nga spektakli, por në një mënyrë apo në një tjetër një nga një u zbua.. “Po te ishte ne deshiren tone, mbase do ishim perseri aty, te gjithe bashke. Por ai qe nuk e deshi kete eshte pikerisht ai qe eshte sot aty dhe madje eshte vetem.” shkruan Juliani
Sot pas një dekade, këta artistë kanë vazhduar karrierën e tyre e ndoshta Portokalline,spektalin e parë të humorit do e shohin si gurin e parë të murit që po ndërton gjithësecili prej tyre..

21950621 1661167140569608 1772880828251705421 o 1

\living.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *