Këto janë 6 klubet me mbrojtjen më të fortë në Evropë

Këto janë 6 klubet me mbrojtjen më të fortë në Evropë

Borussia Dortmundi duket se ka mbrojtjen më të fortë në Evropë pasi aktualisht është klubi me më së paku gola të pranuara top 5 ligat më të forta.

Klubi gjerman ka pranuar vetëm një gol në gjashtë ndeshje në Bundesliga.

Pas tyre renditen:

Inter Milan (2)

Barcelona (2)

Hannover (2)

Manchester City (2) dhe Manchester United (2). /Gazeta Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *