Chrissy Teigen rrëfen betejën me depresionin postpartum

Chrissy Teigen rrëfen betejën me depresionin postpartum

Familja e Chrissy Teigen dhe John Legend, së bashku me vogëlushen Luna, të japin përshtypjen e një familjeje të lumtur. Megjithatë, modelja është shprehur se pas lindjes së Lunas ka kaluar një periudhë të vështirë, të cilën e kaloi vetëm me mbështetjen e Legend.

“Humba interesin në gjithçka. Nuk çohesha dot nga shtrati dhe rrija e veshur me pizhama është e vështirë kur e kupton se sa e privilegjuar je dhe sërish ndihesh e nevrikosur dhe e vetmuar. Fillon të ndihesh si një kuçkë”, ka thënë ajo në një intervistë për Us Magazine.

John ka treguar se çelësi i marrëdhënies së tyre ka qenë të kuptuarit se çfarë po ndodhte dhe dhënia e ndihmës.

Chrissy ka rrëfyer se ata janë këshilluar edhe me mjekun i cili e ka bërë të reagojë mbi gjendjen në të cilën ndodhej: “Do të ishte e lumtur nëse nuk do të zgjoheshe nesër në mëngjes?” Në këtë moment modelja ka reaguar.

Çifti madje, është duke menduar që të zgjerojnë familjen e tyre me një djalë.

\bordo.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *