Dëshironi të humbisni 5kg për 3 ditë? Ndiqeni këtë dietë

Dëshironi të humbisni 5kg për 3 ditë? Ndiqeni këtë dietë

Të gjithë mundohemi  të humbasnim peshë, duke ndjekur dieta të ndryshme.
Mesa duket dieta me patate do ju bëjë të mos jeni shumë të uritur. Këshillohet të konsumoni patate të gatuara dhe do pini kos  pa yndyrë. Patatet  përmbajnë vitamina, minerale dhe fibra e përshpejton tretjen. Ndërsa kosi rregullon sistemin e tretjes dhe  largon toksinat esubstanca të tjera të dëmshme nga trupi.
Dita e parë
Mëngjesi: Patate të ziera pa kripë, dhe pini 1 gotë kos
Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, 1 gotë kos
Darka: Pini dy gota kos
Dita e dytë
Mëngjesi: Një gotë kos
Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, një gotë kos
Dita e tretë
Mëngjesi: një patate të zier pa kripë
Dreka: një patate të zier pa kripë dhe një gotë kos
Darka: një gotë kos.
Sipas dietologëve, kjo dietë  është shumë e rreptë dhe nuk rekomandohet për njerëzit që  probleme shëndetësore. Gjithashtu duhet theksuar se nuk mund ta  përdorni këtë dietë për më shumë se tre ditë ! /intv.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *