Durguti dje pësoi disfatë, optimist për turneun e rradhës

Durguti dje pësoi disfatë, optimist për turneun e rradhës

Dita e djeshme si duket nuk ka qënë edhe aq me fat për tenistin nga Shkupi, Besir Durguti.

Pas dy fitoreve, dje ai është përballur me tenistin nga Brazili, Felipe Meligeni Rodrigues Alves dhe nuk ka arritur të fitojë. Rezultati 64 – 61 shkoi në favor të brazilianit, por vlen të theksohet që të dy tenistët bënë një lojë të bukur.

Gjithsesi Besirin javën tjetër do ta shohim në turneun e rradhës në Antalia të Turqisë. Ai shprehet për BONZO.info se është goxha optimist sepse ka ushtruar shumë, por shpreson fati të jetë me të. /bonzo.info/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *