Inter shënjestron Mesut Ozil

Inter shënjestron Mesut Ozil

Inter shënjestron Mesut Ozil. Zikaltërit në  janar do të  tentojnë  të  transferojnë  në  radhët e skuadrës talentin gjerman. Ozil i cili duket se tashmë  i ka prishur marrdhëniet me Arsenalin dhe teknikun Wenger  dhe me rinovimin e kontratë s që  duket se nuk do të  vi,  drejtuesit e “Topcinjve të  Londrë- s” kanë  vendosur ti hapin dyert ofertave që  do të  vijnë  në  drejtim të  mesfushorit, në  më nyrë  që  të  mos i humbasin shë rbimet e tij me parametra zero. Situata në  Londë r ë shtë  e qartë , Ozil i skadon kontrata në  fund të  sezonit dhe nuk ka aspak ndë rmend ta rinvojë  edhe pse nga ana e Wenger pë rpjeket pë r ta bindur gjermanin nuk kanë  munguar.

Pretendët që  duan të  sigurojnë  shë rbimet e 28-vjecarit nuk mungojnë . Inter është  një  ndër ta. Profili i mesfushorit është  më se i përshtatshm për atë  cka kërkojnë  në  lojën e tyre zikaltërit dhe njëriu ideal për skemat e teknikut Spalleti. Drejtori sportiv i klubit italian, Piero Ausilio pak ditë  më  parë  u shpreh se lojtarë  të  tillë  vështirë  ti transferosh që  në  Janar. Pavarësisht deklaratës, situata në  kampin e Arsenalit i hap rrugë  tratativave mes palëve. /Super Sport/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *