Çka assesi nuk është e lejuar të vishni me fustanin e kuq

Çka assesi nuk është e lejuar të vishni me fustanin e kuq

Të gjitha damat me stil e dinë këtë! Shumica e vajzave zgjedhin fustan të kuq!

Edhe pse fustanet e kuqe nuk dalin nga moda dhe gjithmonë paraqesin feminitetin, fuqinë dhe shkëlqimin, vërtet është lehtë, për shkak të gabimeve të vogla stilistike, që plotësisht të prishni përshtypjen të cilën dëshironi ta lini.

Nëse dëshironi të shkëlqeni në fustanin tuaj të kuq dhe t’i krijoni kënaqësinë e të dashurit tuaj, dëgjoni këshillat ultimative të modës, të cilat shkëlqyeshëm i ndjekin edhe damat e shumta, transmeton Telegrafi.

Me fustan të kuq

…më së miri shkojnë këpucët e zeza, bezhë dhe të argjendtë

… kurrë nuk bën të bartni stoli të shumta. Vathët diskretë dhe një byzylyk i vogël do të jenë më shumë se mjaftueshëm

… mund të bartni qafore të mëdha, mirëpo atëherë të jetë ajo e vetmja që do të jetë detaj mbresëlënës në ju. Flokët rregulloni thjesht dhe hiqni dorë nga stolitë e tjera

… më së miri përshtatet buzëkuqi me ngjyrë të kuqe apo ngjyrë bezhë

… nuk bën ta teproni me të kuqtë

…është me rëndësi të jetë veshja tjetër në rregull. Me fustanin e kuq glamuroz këpucët e papastruara dhe frizura e shkujdesur nuk janë të preferueshme

… përshtaten çantat e vogla neutrale

… nuk janë të nevojshëm detajet në ngjyrë të zjarrtë

… më së miri duken çorapet ngjyrë lëkure, dhe madje pa shkëlqim apo së paku të zeza, gete mat.

Dhe mbajeni në mend! Kur është fjala për ngjyrën e kuqe, sa më pak gjithmonë është shumë, andaj nuk duhet tepruar as me modelet e krisura./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *