400 milionë euro për Messin nga skuadra angleze

400 milionë euro për Messin nga skuadra angleze

Leo Messi dhe Barcelona ende nuk e kanë zyrtarizuar vazhdimin e kontratës, pavarësisht se është thënë se marrëveshja është arritur

Presidenti i Barcelonës, Josep Bartomeu e ka konfirmuar disa herë se Leo Messi e ka vazhduar kontratën me skuadrën e tij.

Por, pavarësisht fjalëve të tij, marrëveshja ende nuk është zyrtarizuar.

Në rast se do të ketë ndonjë komplikim, atëherë Manchester City është gati që të transferojë Messin, dhe për këtë ka gati 400 milionë euro, shkruan AS.

Kontrata aktuale e Messit skadon më 30 qershor të vitit 2018. /Gazeta Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *