5 llojet e bizhuterive që duhet t’i keni për këtë vjeshtë!

5 llojet e bizhuterive që duhet t’i keni për këtë vjeshtë!

Nga sfilatat e modës në disa prej kryeqyteteve më të njohura në botë si Paris apo Londër, u vu re se aksesorët ishin një pjesë e rëndësishme e look-ut vjeshtëror ndaj në këtë artikull do të gjeni 5 llojet që janë më ‘trendy’ dhe më të përshtatshme për t’i kombinuar këtë sezon.

Sigurisht në bazë të preferencave tuaja personale, ju mund të bëni një miksim të tyre dhe të shpalosni origjinalitetin tuaj.

1. Vëth me përmasa të mëdha por kujdes, duhet të jenë elegantë, jo të bollshëm dhe të ekzagjeruar si në verë.

1-3

2. Bizhuteri asimetrike, të çrregullta dhe të formave të ndryshme

2-2

3. ‘Chokers’ delikatë, hiqni dorë nga copat e zeza e të trasha. Ishin moda e vitit tjetër.

3-2

4. Përdorni sa më shumë yje, diej apo çdo lloj forme që na vjen nga Kozmologjia

4

5. Ju që pëlqeni metalin dhe rrokun, mund të shpalosni fantazinë!

5-1

/blitz.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *