Horoskopi ditor: 10 tetor 2017

Horoskopi ditor: 10 tetor 2017

Dashi

Marsi nuk do të jetë shumë i favorshëm sot dhe do t’ju duket se ato që ju qëndrojnë pranë vetëm ju kundërshtojnë. Kërkoni një bisedë sqaruese. Ndërsa jeni nën ndikimin e Marsit, mos e merrni çdo gjë për të mirëqenë..

 

 

Demi

Mjafton të mësoni të vëzhgoni dhe do të zbuloni se jeta çdo ditë mund t’ju dhurojë ato gjërat e vogla të bukura, që mund të bëjnë të lumtur cilindo prej nesh. Bëni kujdes nga lodhja nervore, jeni shumë të ndjeshëm dhe përfshiheni shpejt në gjendjen emocionale të të tjerëve.

 

 

Binjakët

Nganjëherë jeni shumë të nxituar dhe drastikë. Bëni mirë ta merrni parasysh këtë gjë, sepse ndodh që persona rreth jush të shqetësohen. Vazhdoni të angazhoheni për punët profesionale, por lejojini vetes edhe pak kohë të lirë dhe shijoni emocione të ndryshme nga e zakonshmja.

 

 

Gaforrja

Hëna do të bashkëveprojë ndjeshëm me planetë të ndryshme. Disa paqartësi në fillim të ditës, por më vonë gjithçka do të sqarohet në mënyrën më të mirë. Përdorini mënyra të cilat ju përshtaten më shumë: mirësjellje, takt, mirësi, dashamirësi.

 

 

Luani

Sot këshillohet të përballoni çështje të pazgjidhura në fushën e dashurisë. Duhet t’i shqyrtoni gjërat nga çdo këndvështrim, pa u fshehur pas iluzioneve. Nëse një epror ju kërkon të punoni përtej kompetencave tuaja, qëndroni të qetë dhe refuzoni.

 

 

Virgjëresha

Pas ditësh të mbushura me angazhime, po vijnë momente më të qeta. Do të ndiheni në formë, të qetë dhe në dispozicion të personit që ju qëndron në krah. Do të keni mundësinë të kaloni në veprim, duke realizuar edhe gjëra që i konsideronit shumë të vështira.

 

 

Peshorja

Gjithçka do të shkojë për më mirë, mbi të gjitha nëse kërkoni të veproni në aktivitetin tuaj, gjithmonë duke u bazuar tek kriteret e paanshmërisë dhe respektit për të tjerët. Ndërkaq, Hëna mund të tregohet dinake dhe sot do të keni si situata pozitive, ashtu edhe tensione.

 

 

 

Akrepi

Sot është dita e përshtatshme për tu mbledhur me miqtë në shtëpi. Keni aftësi ti bëni njerëzit të ndjehen rehat në praninë tuaj dhe kjo ju ndihmon që të krijoni lidhje të forta me persona të veçantë. Gjithashtu, është koha të vendosni balancë në jetën tuaj dhe të jeni mirënjohës për gjërat që keni.

 

 

 

Shigjetari

Saturni krijon një premisë të shkëlqyer për anën profesionale. Intuitat e çastit do të bashkohen me aftësinë për të konkretizuar projektet. Do të vëzhgoni me vëmendje sjelljen e një personi që kërkon t’ju bëjë të besoni se është çfarë nuk është në të vërtetë.

 

 

Bricjapi

Sot do të ndiheni disi të bllokuar dhe do të lë lëvizni pak me vështirësi. Ndërkaq, nuk do t’ju mungojë rezistenca dhe pozitiviteti. Do të merrni në dorë një çështje që ka ngecur dhe do t’i jepni zgjidhje me një ndërhyrje të zgjuar dhe të ekuilibruar.

 

 

Ujori

Sot do të keni surpriza të këndshme dhe do të jeni shumë aktiv. Sot me të vërtetë do t’ia kaloni bukur! Do të keni dëshirë t’i përkushtoheni studimit të lëndëve të reja, mbi të gjitha do të preferoni shkencën dhe matematikën.

 

 

Peshqit

Me Neptunin dhe Marsin armiqësor nuk do të jeni në humor të mirë. Do të kundërshtoni çdo që ju thonë, por mos e ekzagjeroni. Do të jeni i tendosur dhe personi i zemrës do të vendosë t’ju shpërfillë, duke ju lënë të vetëm të tejkaloni shqetësimin që keni. /iconsyle.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *