Më në fund flet Tuna: ”Më dështoi ndjesia më e bukur e mëmësisë…”

Më në fund flet Tuna: ”Më dështoi ndjesia më e bukur e mëmësisë…”

Tuna ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes për projektet e saj e jo vetëm. Por pas lindjes së djalit,Tianit, çdo gjë ka ndryshuar dhe ajo nuk ka pranuar të dalë në asnjë intervistë apo televizion.

Këngëtarja ka vendosur vetë të flasë dhe të shpjegojë çdo gjë që ne mund të kemi dashur të dimë për lindjen e djalit. Ajo ka shpërndarë në Instagramin e saj një set të mrekullueshëm bashkë me Tianin e vogël. Në përshkrimin e fotove ajo ka shpjeguar se si të gjitha pritshmëritë për lindjen i kishin devijuar dhe çfarë peripecish  ka kaluar gjatë atyre momenteve. /Blitz.al/

Postimi i plotë i Tunës:

Ky set fotografik së bashku me Norik Uka, lindi si ide nga eksperienca ime personale neper te cilen jam e bindur qe shume nena kanë kaluar, dhe jam e bindur qe nuk jam e vetme te ciles i deshtoi “plani i lindjes”. Pas pergatitjeve 9 mujore per nje lindje spontane, strishat e Patrisit per te participuar ne prerjen e kerthizes, strishat e duos se fotografeve nga Shkupi, per te dokumentuar aktin me te rendesishem te jetes time (Daaah ofc I would do that), hypno – birth seancat online per nje lindje paqesore etj etj! Kishim pergatitur gjithqka per nje moment si ky – Papritur u komplikua e gjithe situata brenda 8 oreve me provokime ndodhen gjera qe nuk i kishim parapare as unë e as mjekët qe po pergatiteshin per lindjen e bebës dhe perfundova me lindje Cezariane emergjente.
Isha e frikesuar, e trishtuar e papergatitur. Aq me shume e vuajta muajt e pare, frustrimin e lindjes Cezariane dhe pengesat me te cilat ballafaqohesha. Sikur me deshtoi ndjesia me e bukur e memesise, lidhja e momentit te pare…
Nuk fola asnjehere per kete eksperience dhe nuk do kisha folur ne asnje nga intervistat qe me keni ftuar dhe qe nuk i kam pranuar per ceshtje privatsie (me shume respekt ju falenderoj per ftesat cdo dite qe mi keni bere, u jam mirenjohese) – andaj vendosa ta mbaj 'ekskluzivitet’ timin dhe te flas me foto dhe pak fjale. Per ju, nenat te cilat e keni perjetuar ose do t’a perjetoni te njejtin emocion neper te cilin ne kemi kaluar… Milk Bath Session me qumesht formule, meqe e dime qe eshte super veshtire laktacioni mbas nje intervenimi te tille (une isha kembengulese & me fat dhe ia dola). Perderisa kemi femije te shendetshem eshte e parendesishme ne formule apo qumesht gjiri, cezariane apo lindje spontane… Dhe asgje nuk e mposhte ndjenjen e te qenit nene.
Memesia eshte e veshtire dhe duhet te inkurajojme njera tjetren cdo dite. Cheers to that!🥂

A post shared by Tuna Sejdi (@tunasejdi) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *