Kampionia e botës, Romela Begaj pozitive në testi në dopingut!

Kampionia e botës, Romela Begaj pozitive në testi në dopingut!

Kampionia e botës në peshëngritje, Romela Begaj ka rezultuar pozitive në testin e dopingut të realizuar pak ditë më parë.

Kjo nuk është hera e parë që sportistja shqiptare del me përmbajtje substance doping në organizëm pasi edhe në vitin 2014, ajo rezultoi e tillë e për pasojë iu pezullua edhe titulli i kampiones.

Begaj u shpall vitin e kaluar kampione bote në stilin e shkëputjes dhe në dy garësh, por duket se edhe ky titull do të pezullohet. /Blitz.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *