10 hotelet më luksoze në botë!

10 hotelet më luksoze në botë!

E keni menduar si mund të jetë jeta në parajsë? Këtë përgjigje nuk e kemi, por parajsa në tokë mban erë luksi, shampanje dhe kaviari! Bon Zo ju sjell për ju pamje ekskluzive nga 10 hotelet më të shtrejta në botë.
Emirates Palace in Abu DhabiPHOTO: SHUTTERSTOCK

1. Emirates Palace, Abu Dhabi

Kur behet fjale per hotele luksoze, ky eshte ne majat e toplistave. Ka kushtuar reth 3 miljard dollare per tu ndertuar,  Emirates Palace ka 394 dhoma dhe suita, 40 salla konferencash, nje plazhe me rrere te bardhe, numer te madh fontanash dhe pishinash.

Mardan Palace Hotel in TurkeyPHOTO: SLAVA296/SHUTTERSTOCK

2. Mardan Palace Hotel, Turqi

Ka kushtuar rreth $1.65 miljard,  Mardan Palace Hotel ne Antali, ka pishinen me te madhe ne Mediteran (e cila nxen deri ne  1,000 mysafir) transmeton Bon Zo.

Westin Excelsior in Rome, ItalyPHOTO: HOWARD SANDLER/SHUTTERSTOCK

3. The Westin Excelsior, Romë

I ndertuar ne vitin1906, The Westin Excelsior Rome ka shpenzuar  $7 miljon ne renovimin e pjesshem.

Burj al Arab in Abu DhabiPHOTO: PETER ADAMS/SHUTTERSTOCK

4. Burj Al Arab Hotel, Dubai

Burj Al Arab Hotel ne Dubai eshte hoteli me i fotografuar ne bote. Kurse klientela VIP perfshin edhe familjen mbretërore.

Plaza Hotel in New York CityPHOTO: SEAN PAVONE/SHUTTERSTOCK

5. The Plaza, New York

The Plaza eshte gjithnje zgjedhja top e personazheve VIP.

atlantis-paradise-island-luxurious-hotelsPHOTO: SHUTTERSTOCK

6. Atlantis Paradise Island, Bahamas

Atlantis Paradise Island paraqet vendin me luksoz ne destinacionin e Bahameve

Palms Resort & Casino, Las VegasPHOTO: JASON ELLIS/SHUTTERSTOCK

7. Palms, Las Vegas

Boulders Resort in Scottsdale, ArizonaPHOTO: ISTOCK

8. The Boulders, Arizona

 

cuisinart-resort-luxurious-hotelsPHOTO: SHUTTERSTOCK

9. CuisinArt Golf Resort & Spa, Anguilla

 

10. Marquis Los Cabos, Los Cabos

10. Marquis Los Cabos, Los Cabos

/bonzo.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *