20 gratë më të bukura në internet

20 gratë më të bukura në internet

Në përzgjedhjen e kësaj liste nuk janë marrë përsipër mosha apo talenti por vetem pamja fizike. Kjo faqe që nga viti 1990 bën anketa për përzgjedhjen e gruas më të bukur, TC Candler.

20. Taylor Hill – është një modele e  Victoria’s Secret. Ajo është 21 vjeçe dhe ajo po merr pjesë në sfilata mode të stilistëve të famshëm që nga 2015

19. Lupita Nyong’o – Lupita ka lindur në Meksikë, por u rrit në Kenia. Ajo konsiderohet si një nga aktoret më të bukura. Talenti i saj u zbulua kur ajo fitoi një Oskar në vitin 2013 për rolin e saj në “12 Years a Slave”.

18. Jenny Kim – Jenny Kim është këngëtarja më e famshme e zhanrit të njohur si k-pop, muzikë popullore nga Koreja e Veriut. Përveç këngës, kjo vajzë është gjithashtu një model për markat e famshme koreane dhe evropiane.

17. Yael Shelbia – Yael u rrit në një familje shumë fetare. Por kjo nuk e ndaloi atë nga realizimi i ëndrrës së saj dhe duke u bërë një model.

16. Oktyabrina Maksimova – 22-vjeçarja Oktyabrina është nga Shën Petersburgu. Përveçse është një model, ajo studion juridikun dhe dëshiron të bëhet avokate.

15. Lalisa Manoban – Kjo vajzë ka lindur në Tajlandë dhe është një këngëtare në grupin BlackPink. Është gjithashtu një modele.

14.Emma Watson – Nuk ka nevojë të shpjegojmë se kush është Emma Watson. Pothuajse të gjithë e dinë nga seria Harry Potter. Përveç bukurisë, kjo vajzë ka një talent të pabesueshëm, aq shumë drejtorë dëshirojnë të punojnë me të.

13. Audreyana Michelle – Odriana është një nga më të rejat në këtë listë dhe ajo është vetëm 18 vjeçe. Karriera e saj filloi në 2016. Ajo thotë se bukuria e saj është trashëguar nga paraardhësit e saj evropianë, afrikano-amerikanë dhe indianë.

12. Bella Heathcote-  Pavarësisht listës së shkurtër të filmave që luajti, audienca e kuptoi bukurinë e saj. Popullariteti i saj në Internet e ndihmoi të gjendej në listën.

11. Antonia Iacobescu – Antonia lindi në Rumani, u rrit në Shtetet e Bashkuara dhe pastaj u kthye në vendin e saj të lindjes. Kjo e ndihmoi të bëhet e famshme. Në vitin 2010, kenga e saj  “Morena” fitoi listat më të mira në Rumani, Bullgari, Izrael dhe shumë vende të tjera.

10. Camilla Belle – Ndoshta emri i saj e ka ndihmuar atë të bëhet e famshme  sepse ajo u pagëzua nga një karakter në një serial të njohur brazilian. Sot Camilla jo vetëm luan, por është e përfshirë në punën bamirëse.

9.Golshifteh Farahani – Kjo vajzë ka lindur në Teran. Ajo aktualisht jeton në Francë dhe udhëton nëpër botë, sepse shpesh shfaqet në filma nga regjisorë nga Irlanda, India, Evropa dhe Amerika.

8.Ju Jingyi – Jue u bë e famshëm me një grup pop kinez. Vitin e kaluar ajo u largua nga grupi dhe filloi një karrierë solo.

7. Adelaide Kane – Adelaide Kane lindi në Australi dhe filloi karriera e saj. Sot ai jeton në Shtetet e Bashkuara dhe shfaqet në disa filma dhe seri. Ajo njihet më së miri për rolin e saj në serialin televiziv “Once on a Time”.

6.Jourdan Dunn – Ky engjëll i Victoria’s Secret u bë popullore për fat – një nga agjentët e panë atë në supermarket. Në Britani ajo fitoi çmimin Model të Vitit disa herë.

5. Nana -Edhe kjo vajzë është një k-pop këngëtare. Ajo është gjithashtu anëtare e dy grupeve më të njohura në Kore, si dhe një model, aktore dhe make up artist.

4. Sarah Gadon – Kjo aktore nga Kanadaja është aktorja e preferuar e David Cronenberg, e cila ka punuar me të në 3 filma të tij.

3. Chou Tzu Yu – Kjo zonjë u bë e famshme jo vetëm në Tajvan, por edhe në Korenë e Jugut, ku ajo u bë anëtare e një grupi muzikor popullor.

2. Tajlen Blondu – Disa vjet më parë, Tylen u konsiderua si vajza më e bukur në botë. Sot kjo vajzë 16-vjeçare është në vendin e dytë. Ajo shkruan poezi dhe ka botuar 2 libra.

1. Liza Soberano – Lisa 20-vjeçare është në krye të listës. Ajo ende plotëson listën e saj të arritjeve, por me bukurinë e saj, ajo me siguri do të ketë shumë sukses.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *