Juventus shum pranë yllit të Arsenalit

Juventus shum pranë yllit të Arsenalit

Juventusi është duke planifikuar që të bëjë një transferim gjigant.

“Zonja e Vjetër” ka kthyer shikimin nga Premier Liga, pasi dëshiron që të peshkoj një peshk të madh.

Është fjala për Hector Bellerinin që nuk është i lumtur te Arsenali dhe që disa sezone është duke e menduar largimin, andaj Juventusi e dëshiron transferimin e tij.

Është e vështirë që skuadra italiane ta transferoj mbrojtësin spanjoll, pasi londinezët nuk do ta lejojnë largimin e tij në këtë afat.

Andaj, Juventusi duhet të pres deri në verën e ardhshme që ta transferoj Bellerinin, e që do ju kushtoj rreth 50 milionë euro. /orainfo.net/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *