Por ekziston gjithashtu një tjetër maskë shumë popullore me banane. Ju nevojitet 1/4 filxhan kos, 2 lugë mjatë dhe 1 banane. Përzijini këto tre përbërës në një tas të vogël dhe masën e përftuar vendoseni në fytyrë (dhe në qafë nëse dëshironi).

Këto dy maska janë të vlefshme për të gjitha tipet e lëkurës. /portalb.mk/