E duan shumë, por ky futbollist ka dështuar tek Milani

E duan shumë, por ky futbollist ka dështuar tek Milani

Ai stërvitet mirë, shumë e duan, por ai nuk luan. André Silva, me gjasë, sot nuk do të jetë në fushë që nga minuta e parë në sfidën e Cagliarit.

Sulmuesi i Milanit, i paguar në verë 38 milionë euro nga Porto, ka qenë në gjumë në kampionatin italian, derisa në Evropa Ligë ka shpërthyer.

Gattuso tha në një konferencë shtypi, se portugezi është një lojtar që stërvitet mirë dhe se Milan ka thënë jo për shumë klube që kanë trokitur në derën e zyrës së Via Aldo Rossi javëve të fundit.

Gjihtsesi  ky interesim i madh i klubeve nuk e  ka bërë atë të preferuar të Gatussos, i cili para tij e vendosë në lojë Kalinicin  ose Cutrone. Andaj jo më kot, mediat e kanë cilësuar atë si njëri nga transferimet më të dështuara të Milanit. /www.lexo.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *