FOTOLAJM/ Aktorja Tinka Kurti vizitohet nga ministrja Manastirliu: Të shkuara yllit të skenës që na frymëzon me energjinë dhe kurajon e saj

FOTOLAJM/ Aktorja Tinka Kurti vizitohet nga ministrja Manastirliu: Të shkuara yllit të skenës që na frymëzon me energjinë dhe kurajon e saj

Pak orë më parë mediat raportuan që aktorja e dashur e teatrit dhe filmit shiqptar Tinka Kurti është shtruar me urgjencë në spital për shkak të shqetësimeve shëndetësore.

Vetëm pak pasi ajo është shtruar në spital siç duket edhe në foto ajo është vizituar nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrotjes Sociale, znj Ogerta Manastirliu.

Fotoja eshte postuat nga vete ministrja Manastirliu e cila shkruan “Te shkuara Tinka Kurtit, yllit te skenes shqiptare e te femijerise se te gjitheve ne dhe gruas qe gjithnje frymezon grate me fisnikerine, energjine e kurajon e saj⭐”/Lexo.al/e.e

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *