Lista e Forbes “30 nën 30” përfshinë edhe Rita Ora dhe Dua Lipa

Lista e Forbes “30 nën 30” përfshinë edhe Rita Ora dhe Dua Lipa

Forbes ka publikuar listën “30 nën 30”, listën e përvitshme që përfshinë emrat e 30 personave nen 30 vjet me më shumë ndikim në botë, shkruan Bon Zo.

Ylli i “Stranger Things”, Millie Bobby Brown, 13 vjeç, është mes yjeve të reja në listë dhe pasohet nga Maisie Williams, yll i “Game of Thrones” dhe Rita Ora, 27 vjeçarja e lindur në Kosovë.

Një emër tjetër shqiptar që është përfshirë në këtë listë është edhe ai i këngëtares Dua Lipa.

“Lista 30 nën 30 nga Forbes përfshin sipërmarrësit e rinj më të mirë që po riformësojnë Evropën dhe botën për të mirë”, thotë Randall Lane, redaktor i Forbes dhe shef i operacioneve në Forbes Media.

Këtu mund të shihni listë e plotë e “30 nën 30”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *