Mëngjes i shpejtë dhe i shëndetshëm

Mëngjes i shpejtë dhe i shëndetshëm

Shumica prej nesh fillojnë ditën pa ngrënë mëngjes. Koha në mëngjes është e limituar, por nuk është aspak e shëndetshme.

Kemi nevojë për një mëngjes të shpejtë, të thjeshtë dhe ushqyes në të njejtën kohë. Ky problem mund të zgjidhet lehtë. Ju duhen tre produkte bazë;

Fruta mali: qofshin boronica, manaferra  apo luleshtrydhe. Fruta që mbartin shumë vlera ushqyese si vitamina dhe fibra.

Bajame, lajthi apo arra zgjedhja ideale mjafton të jenë pa kripë.

Dhe më në fund kos pa yndyrë.

Përzieni këto produkte, dhe do të keni një mëngjes të shpejte dhe vitaminoz. Ju bëftë mirë. /bonzo.info/

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *