Dybala- Juventus, vjen lajmi që kurrë nuk pritej !

Dybala- Juventus, vjen lajmi që kurrë nuk pritej !

Ylli i Juventusit Paulo Dybala është jashtë fushëspasi ka pëszuar një dëmtim të muskujve, por raportet në Itali pretendojnë se argjentinasi është duke bërë gjithçka që ai mund të shërohet në kohë për ndeshjen e Ligës së Kampionëve të muajit të ardhshëm kundër Tottenhamit.

Deri më sot, është e vështirë të besohet se argjentinasi do të shërohet në kohë për ndeshjen e Allianz më 13 shkurt, por Dybala thuhet se po bën gjithçka që ai mund të bëjë që kjo  të ndodhë.

Sipas Tuttosport, Dybala kohët e fundit ka vizituar mjekun e Lionel Messit, një mjek italian që jeton në Friuli. Emri i tij është Giuliano Poser dhe ai është një nga mjekët më të njohur sportivë në botë.

Dybala dëshiron të mos lërë asgjë për shans dhe po kujdeset për çdo hollësi të vogël të formës së tij fizike që të shërohet në kohë për përplasjen e Tottenham. /orainfo.net/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *