21 gjëra që çdo vajzë duhet të bëjë deri në moshën 21 vjeç

21 gjëra që çdo vajzë duhet të bëjë deri në moshën 21 vjeç

Bon Zo ju sjell një listë prej 21 gjërash që duhet çdo vajzë deri në moshën 21 vjecare të bëjë.

Nuk do të pendoheni për asnjërën.

1. Bëni miq të mirë

Prapa çdo gruaje të fortë është një rreth i grave po aq të forta që e mbështesin dhe e ndihmojnë të jetë më e mira që mund të jetë. Nëse keni lënë shkollën / kolegjin / banjat e atij klubi nate me të mitur, madje edhe me një djalosh të bukur mirë keni bërë, ja vlen. Intersi i vërtetë qëndron në zemër, shoqet përher ofrojnë këshilla të mira.

2. Mësoni ndonjë truk

Sinqerisht, nuk e dini kur mund t’ju gjindet. A mund të balanconi një filxhan kafeje në kokë? Kjo do të thotë diçka.Një paketë e tërë e Maltesers në gojën tuaj në të njëjtën kohë? Yep. Taka të larta 13 cm në një party? Edhe kjo.

Ose thjesht mësoni se si të bëni një lëvizje të filxhanit pa e prekur atë nga një tutorial i dyshimtë YouTube dhe do të jetë i dobishëm për ju në vitet në vijim.

3. Këndoni me zë të lartë dhe keq

 Ju nuk mund të jeni Beyoncé, por kjo nuk e ndaloi Michelle Williams. Këndoni në dush; në karaoke; kur ju jeni pabesisht i djersitur në rreshtin e parë të një koncert për një bandë që keni paguar kursimet e një muaji dhe mbaheni gjatë gjithë ditës. Është një vlerë dhe një formë e pastër gëzimi.

4. Qeshni shumë

Qeshni çdo ditë deri sa të ju dhembë barku. Mundohuni të shihni më të mirën në situata të këqija dhe dritën nga hija – ose thjesht shpresoni që një ditë do të shikoni prapa në gjërat tronditëse dhe të paktën të shihni diçka pozitive që erdhi prej saj.

5. Hiqni njerzit e dëmshëm nga jeta juaj.

Me 21, shpresojmë që të jeni në gjendje të dini se çfarë është e mirë për ju dhe çfarë nuk është, dhe të ndaloni të kaloni kohë me njerëz që ju bëjnë të ndiheni keq për veten. Negativiteti ushqen negativitet dhe lejimi i vetes për të ndikuar nga ndjesia helmuese është një humbje e plotë e energjisë.

6. Shkoni në shumë takime

Takime me djem. Takime me të panjohur.Takohuni me shokun e kushëririt që mendonit se ishte i aftë në këndim. Asnjë përvojë nuk është e keqe mjafton të ju drejtoj në rrugën e duhur.

7. Qëndroni zgjuar gjithë natën

Qëndroni zgjuar gjithë natën për të shijuar koncertin e këngëtarit tuaj të preferuar.

8. Tregojuni miqve tuaj dhe familjes që i doni ata

Të ju shprehni njerëzve mirënjohje dhe dashuri është gjëja më e bukur që mund të bëni. Në telefon,tekst, ballë për ballë. Shprehni dashuri sa herë që të mundeni.

9. Shkruani një letër për veten për të hapur në ditëlindjen tuaj të 30-të

Shkruajeni një shënim dhe fshihni atë në një vend vërtet të mirë për të hapur nëntë vjet më vonë. Nëse kjo është një listë e të gjitha gjërave që shpresoni të arrini ose vetëm një tregim i denjë për diçka që ndoshta nuk do të jetoni kurrë; shanset janë që ju ndoshta do ta humbni letrën gjithsesi!

10. Gatuni të paktën një ushqim me recetë të gatshme

Тë dini një receta të gatshme është shumë mirë. Ndoshta do të duhet të gatuani për një njeri të sëmurë dhe tja lehtësoni jetën. Një numër recetash në një fletore, do të ju gjindej çdoherë.

11. Mësoni të gatuni tortë

Sepse të gjithë e duan tortën. Por edhe për shkak se është ditëlindja e dikujt diku!

12. Organizoni party

Organizoni një party në shtëpinë tuaj ofroni pije alkoolike, në këtë mënyrë do ti veni në provë aftësitë tuaja organizative.

13. Shijoni vetminë

Të jesh e rehatshme në lëkurën tënde dhe të vlerësosh kompaninë tënde është një gjë e vështirë për t’u zotëruar, por një herë ju bëni, mund të jetë ndryshimi i jetës. Nuk duhet të thotë të shkosh në kinema ose të hash vetëm (edhe pse kjo është e inkurajuar tërësisht!), por është mirë të shijoni një mbrëmje vetëm

14. Hapni një llogari kursimi

Hapja e llogarisë së kursimeve mund të jetë e lehtë dhe ruajtja e vështirë, por së paku duke filluar llogarinë që po bëni një lëvizje në drejtimin e duhur. Shumë vende ofrojnë llogari të studentëve me norma më të mira interesi se sa llogaritë normale dhe ofrojnë stimuj të mirë kur të regjistroheni, kështu që edhe nëse jeni duke shtuar vetëm një denarë në një muaj, është më mirë se asgjë.

15. Bëni lëvizjen e parë

Jo në një skenar, por më shumë në përgjithësi. Aplikoni për punë. Pyete personin jashtë. Rezervoni pushimet. Çfarëdo që të jetë, mos prisni që dikush tjetër të marrë vendimin për ju ose për përfundimin e paraqitjes; shkoni atje dhe bëni atë për veten tuaj.

16. Fshehni dehjen

Zgjohuni në mëngjesi dhe përpiquni mos të kuptoj njeri që mbrëmjen e kaluar keni pirë 3 gota verë dhe shumë vodka, në fund të ditës kjo do të thotë të jesh i rritur apo jo?

17. Dashuroheni

Dashuria është gjëja më e bukur që mund të ju ndodh. Mund të ndodh të dështoj lidhja por në këtë mënyrë keni mësuar se çfarë personi doni për jetën tuaj.

18. Udhëtoni sa më shumë që të jetë e mundur

Udhëtoni sa më shumë që mundeni, thoni po për sa më shumë mundësi që të jetë e mundur dhe, edhe nëse kjo do të thotë të vendosni 10 euro në një llogari kursimi çdo javë deri në 30 vjeç, zotohuni për gjërat që jeni vërtet të interesuara për të bërë.

19. Dije vlerën tënde

Mos lejoni që njerëzit t’ju trajtojnë keq. Mësoni të thoni jo kur nuk pajtoheni me gjërat që dikush ju thotë. Është ndonjëherë e vështirë të bësh, por vlera juaj është me rëndësi se mendimet  e njerëzve.

20. Merrni një vendim vërtetë të guximshëm

Merni vendimi të guximshme. Pritni flokët shumë shkurt apo propozoni djalin që ju pëlqen, do të dini që keni bërë diçka shumë të guximshme.

21. Gjeni çfarë ju bën të lumtur

Gjeni çfarë ju bën të lumtur dhe realizoni ëndrren tuaj./bonzo.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *