Ka shëtitur gjithë Europën, Ibrahimoviç vendos të shkojë në Amerikë

Ka shëtitur gjithë Europën, Ibrahimoviç vendos të shkojë në Amerikë

Pas një karriere të gjatë në Europë, në vende si Suedia, Holanda, Italia, Spanja, Franca dhe Anglia, Zllatan Ibrahimoviç është gati të përjetojë një aventurë të re në Shetet e Bashkuara të Amerikës.

Sulmuesi i Mançester Jnajtid është një hap larg transferimit te skuadra e njohur e Los Angeles Galaksi në MLS. Akordi përfundimtar nuk është gjetur ende, por mësohet nga njerëz pranë lojtarit suedez se bisedimet nuk kanë qenë kurrë kaq të avancuara. Amerika do të jetë destinacioni i ardhshëm i gjigantit të Mançesterit. /Vipsport.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *