Mahrez i lë gojë hapur të gjithë..! Ja ekipi i ri i tij

Mahrez i lë gojë hapur të gjithë..! Ja ekipi i ri i tij

Liverpooli  duhet të bëjë gjithçka në fuqinë e tyre për të nënshkruar me  yllin e Leicester, Riyad Mahrez.

Lojtari yll i Jurgen Klopp, Philippe Coutinho u bashkua me Barcelonën në fillim të këtij muaji në një marrëveshje me vlerë 160 milionë funte dhe largimi i tij ka lënë një vrimë të hapur në sulmin e Reds.

Liverpooli është lidhur me një numër sulmuesish për të zëvendësuar brazilianin, duke përfshirë yllin e Monakos, Thomas Lemar dhe Manuel Lanzini të West Ham.

Një tjetër emër që është  në listë është edhe ai i  Mahrez, i cili ka shënuar nëntë gola për ekipin e Claude Puel deri më tani këtë sezon.

Dhe  mediat angleze besojnë se algjeriani do të përshtatet në mënyrë të përkryer në Anfield./lexo.al/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *